• Personálne zabezpečenie

• Pedagogickí zamestnanci a odborní zamestnanci, rovnako pedagogický asistent materskej školy spĺňajú kvalifikačné požiadavky stanovené príslušnou legislatívou. V každodennej výchovno-vzdelávacej činnosti preukazujú odborné a pedagogicko-psychologické spôsobilosti, sú schopní profesijného a osobnostného rozvoja, ako súčasť kolektívu podporujú vzájomnú efektívnu a ľudsky podporujúcu komunikáciu a spoluprácu.

Personálne zabezpečovanie individuálneho predprimárneho vzdelávania - učitelia materskej školy budú zabezpečovať individuálne vzdelávanie len dieťaťu, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné a jeho zdravotný stav mu neumožňuje účasť na povinnom predprimárnom vzdelávaní v kmeňovej materskej škole. Učitelia, určení riaditeľom školy, budú túto činnosť vykonávať buď v rámci svojho základného úväzku, ustanoveného ako týždenný počet hodín priamej výchovno-vzdelávacej činnosti alebo v rámci práce nadčas, so všetkými náležitosťami, ktoré s prácou nadčas súvisia. Ak bude túto činnosť vykonávať učiteľ mimo obvyklého miesta výkonu výchovno-vzdelávacej činnosti určeného v pracovnej zmluve, uzavrie s ním zamestnávateľ dohodu o zmene pracovnej zmluvy. Čas presunu učiteľa na zabezpečovanie individuálneho vzdelávania dieťaťa sa bude počítať do týždenného pracovného času. Výkon tejto pracovnej činnosti sa bude chápať ako pracovná cesta. Pri zabezpečení individuálneho vzdelávania dieťaťa so zdravotným znevýhodnením bude musieť zamestnanec aj zamestnávateľ dodržiavať právne predpisy súvisiace s bezpečnosťou a ochranou zdravia pri práci.

Vedúci pedagogickí zamestnanci vytvárajú predpoklady pre fungujúce, motivované, spolupracujúce spoločenstvo s náročnou profesionálnou klímou a podporujúcim prostredím. Starajú sa o svoj odborný a osobnostný rast, ako aj profesijný rozvoj všetkých členov kolektívu a vytvárajú preň podmienky.

Odbornú pomoc pedagogickým zamestnancom, deťom a rodičom, resp. zákonným zástupcom podľa potreby, poskytujú odborní zamestnanci školských zariadení výchovného poradenstva a prevencie a ďalší odborníci z oblasti zdravotníctva, sociálnych služieb, atď. Ak si to vyžaduje výchova a vzdelávanie začleneného dieťaťa s autizmom alebo ďalšími pervazívnymi vývinovými poruchami, či dieťaťa s inými špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, v závislosti od závažnosti jeho zdravotného postihnutia a na základe odporučenia centra špeciálnopedagogického poradenstva, poskytujú mu odbornú starostlivosť aj ďalší odborní zamestnanci.